Boston Celtics vs Denver Nuggets Foto:Fadel Senna / AFP / Profimedia

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Boston Seltiksa 103:107 u Abu Dabiju u pripremama za novu NBA sezonu.

Najefikasniji u timu Denvera bio je Nikola Jokić sa 14 poena i osam skokova. Reprezentativac Srbije je čitavo drugo poluvreme proveo na klupi.

Rasel Vestbruk, koji je ove sezone stigao u redove Nagetsa, i Majkl Porter Džunior postigli su po 12 poena.

U ekipi Bostona najbolji je bio Pejton Pričard sa 21 poenom, dok je Džejson Tejtum postigao 12.

Denver je tokom čitavog prvog poluvremena imao kontrolu nad utakmicom. Održavao je prednost Boston je povremeno uspevao da preokrene na dva ili tri razlike, ali su Nagetsi uvek imali odgovor.

Međutim, u drugom poluvrmenu, kada su zvezde izašle iz igre, Denver je stao napadački. Imali su u završnici svoju šansu vicešampioni od pretprošle sezone, ali je Boston bio bolji u penal završnici.

Dve ekipe će za dva dana odigrati još jednu prijateljsku utakmicu u Abu Dabiju. Denver novu sezonu u NBA ligi počinje 25. oktobra utakmicom protiv Oklahome, Boston će dva dana ranije igrati protiv Njujork Niksa.

Denver – Boston 103:107 (32:25, 31:31, 17:23, 23:28)

Dvorana: Etihad arena; Sudije:

Denver: Marej 3, Braun 5, Porter Džunior 12, Gordon 7, Jokić 14, Vestbruk 12, Stroter 11, Vilijams 0, Nađi 10, Džordan 2, Jang 4, Mekglotan 0, Čančar 6, Hol 0, Tajson 0, Šarić 5

Boston: Vajt 9, Holidej 4, Braun 8, Tejtum 12, Horford 0, Pritčard 21, Sprindžer, Vejlš 9, Harper Džunior 0, Tilman 6, Korne 6, Peterson 10, Skapintsev 2, Širman, Dejvison 7, Hozer 7, Kueta 6

Denver - Boston 63:56