Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Mornar rezultatom 91:72 u Beogradskoj areni u okviru drugog kola ABA lige.

Zvezda je vodila skoro svih 40 minuta, ali daleko od toga da je ovo bila laka utakmica za crveno-bele. Domaći tim je imao svega 11 od 34 u šutu za tri, a Mornar je slomljen tek u drugom delu četvrte deonice.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Rokas Giedraitis sa 19 poena, dok je Majk Daum imao 18 uz četiri skoka. Dvocifren je bio i Luka Mitrović sa 10 poena, dok su Nikola Kalinić i Jago dos Santos imali po pet asistencija.

Kod Mornara najviše se istakao Branden Dženkins sa 27 poena, dok je Džamari Smit imao 14, a Buljević i Bediako po 10 poena.

Crvena zvezda sada ima skor 1-1 u ABA ligi, pošto je u prvoj rundi poražena od Dubaija, a u narednoj će igrati protiv Splita u gostima.

Mornar ima trenutno dva poraza, a u trećem kolu dočekaće Cedevita Olimpiju u Baru.

Nakon nešto sporijeg početka obe ekipe, Zvezda je pogodila dve trojke, a onda stigla i do dvocifrene prednosti – 18:8. Dženkins je održao ekipu iz Bara u igri, a u finišu prve deonice Rokas je poentirao uglavnom sa penala za 22:14.

Mornar je vezao dve trojke početkom druge četvrtine, a ubrzo nakon toga usledila je još jedna serija u kojoj su učestvovali Buljević, Kodi Miler-Mekintajer i Dženkins – 34:32. Giedraitis i Kodi su napravili mini seriju od 5:0, ali je Dženkins nastavio da pogađa u svom ritmu, pa je Mornar na poluvremenu imao samo minus četiri – 45:41.

Daum je blistao u trećoj deonici, pogađao je i za dva i za tri, ali Mornar je uglavnom preko Dženkinsa i Smita održao priključak. Daum je vezao šest poena, kojima je odbijen nalet gostiju, a Dobrić i Nedović su trojkama doneli Zvezdi 67:58 na kraju trećeg perioda.

Nedović je početkom četvrte deonice odveo Zvezdu na +11, Mornar je uspeo da smanji, ali se onda igra gostiju raspala i crveno-beli su lako priveli meč kraju. Konačni rezultat jeste ubedljiv, ali Zvezdina igra na ovom meču nije bila takva.

Crvena zvezda – Mornar 91:72 (22:14, 23:27, 22:17, 24:14)

Dvorana: Beogradska arena Sudija: Uroš Obrknežević, Nermin Nikšić, Maid Lasetović. Gledalaca: 6.584.

Crvena zvezda: Miler-Mekintajer 8, Kenan 9, Teodosić 2, Daum 18, Mitrović 10, Lazić 2, Kalinić 6, Dobrić 3, Bolomboj 4, Giedraitis 19, Nedović 8, Dos Santos 2. Trener: Janis Sferopulos.

Mornar: Kovačević, Alen 1, Đoković 2, Ćubić, Runjić 8, Buljević 10, Branden Dženkins 27, Smit 14, Bediako 10, Komnenović, Peković, Radetić. Trener: Mihailo Pavićević.