Košarkaši Boston Seltiksa ušli su u 23. veliko finale NBA lige pošto su u četvrtom meču finala Istoka savladali Indijanu na gostujućem terenu sa 105:102.

Najbolji igrač Bostona tokom četiri meča bio je Džejlen Braun, te je krilni košarkaš najbolje ekipe Istoka dobio MVP nagradu za partije u finalu konferencije,

I ovog puta je blistao sa 29 poena, šest skokova i dve asistencije, dok ga je Džejson Tejtum pratio sa 26 poena, 13 skokova i osam asistencija.

Indijani nije bilo dovoljno ni 24 poena Endrua Nebharda, ali ni 19 poena Pasakla Sijakama koji je uz to dodao 10 skokova.

Nije da Pejsersi nisu imali svoje šanse, jer je bukvalno svaka od četiri utakmice odlučena u poslednjoj četvrtini.

Sada je domaćin imao +4 na tri minuta do kraja, ali je Boston za 20-ak sekundi izjednačio. Poena nije bilo sve do poslednjeg minuta kada je Derik Vajt pogodio trojku i postavio konačan rezultat.

Indijana je bila bez povređenog Tajrisa Haliburtona, ali i Benedikta Madurina, te je ekipa Rika Karlajla morala da nađe druga rešenja u napadu.

Bilo je i manjih čarki pošto su Majls Turner i Braun ušli u sukob, ali se sve završilo samo tehničkim greškama.

Boston će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Dalas – Minesota, a trenutno ekipa Luke Dončića ima 3:0 u toj seriji.

Cup tree provided by Sofascore

BONUS VIDEO Mića Berić: Da li će Jokić igrati za Srbiju? Neka reši što pre, iz poštovanja prema igračima