AP Photo/Frank Franklin II

Košarkaši Atlante savladali su Njujork Nikse u gostima sa 100:116, a Bogdan Bogdanović je imao zanemarljiv učinak.

Srpski bek nije odigrao dobru utakmicu, ali to njegov tim nije koštalo pobede. Ubacio je tek pet poena (1/6 za tri poena), a na terenu je bio više od 30 minuta. Upisao je i četiri asistencije i tri izgubljene lopte.

Atlanta je u prvoj četvrtini napravila 18 poena razlike, ali je Njujork uspeo da smanji na -11 do kraja prvog poluvremena. Razlike je dodatno umanjena u trećoj deonici, ali je Atlanta odigrala odličnu četvrtu i slavila.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Džejlen Džonson sa 26 poena, devet skokova i sedam asistencija, dok je Diandre Hanter imao 22 poena, a Dižonte Marej 21 poen, devet skokova i šest asistencija.

Kod Njujorka je Donte Divićenco ubacio 21 poen uz šest asistencija, a Bojan Bogdanović je imao 19 poena.

Atlanta je 10. na Istoku sa skorom 27-34, dok Njujork drži četvrtu pozicciju sa 36-26.

Košarkaši Toronta doživeli su težak poraz na domaćem terenu od Nju Orleans Pelikansa rezultatom 98:139.

Tim koji vodi Darko Rajaković je od prve deonice imao dvocifreni minus, a Pelikansi nisu popuštali, pa su do kraja slavili u svakoj četvrtini.

Najbolji na terenu bio je Trej Marfi sa 34 poena i šest skokova.

Kod Toronta je Imanuel Kvikli ubacio 17 poena uz po sedam skokova i asistencija.

Nju Orleans je peti na Zapadu sa skorom 37-25, dok je Toronto daleko od plej-n crte, pošto ima 23 pobede i 39 poraza, te zaostaje za Atlantom.