Subotičanin Zoran Kuntić iza sebe ima intrigantnu karijeru, koja ga je od rodnog grada odvela do Koreje, zatim i Lige šampiona, istorijske za Ferencvaroš, u kom je stekao status legende kao strelac gola koji je iz kvalifikacija odveo ekipu u društvo Ajaksa, Reala i Grashopersa.
Kuntić sada radi kao skaut Ferencvaroša, uživa u biciklizmu i koristi svaki momenat da promoviše vožnju na dva točka u okruženju prirode, usput je i brend ambasador „You Go“, marke koju su proizveli njegovi fudbalski prijatelji Mikloš Bognar i Robert Santo.
Kao gost Nova.rs, napravio je Kuntić veliku rekapitulaciju svoje raznovrsne karijere, a posebno upečatljiv momenat predstavlja odlazak u Koreju 1993. godine, posle Spartaka i Vojvodine.
„Nije isto otići u Koreju odavde 1993. i danas, bila su to neka luda vremena. Nije bilo mogućnosti da se ide na raznorazne strane. Tada se u Grčku moglo otići ili neki daleki istok. U jednom trenutku, meni zvoni telefon kod kuće, u Subotici. Zove Rade Bogdanović, koji je tada bio u Koreji i kog ja tada nisam znao, osim sa utakmica jer smo igrali jedan protiv drugog. Reče mi da je njegov trener dobio neki spisak od 20 igrača iz Evrope, u cilju da pojačaju klub. On je pokazao spisak Radetu, koji je stavio prst na moje ime“, kaže Kuntić za Nova.rs.
Imao je sve predispozicije da se nađe u specifičnoj avanturi, a Bogdanović ga je propisno nahvalio.
„Ja ovog dečka znam, hitar, brz, u Koreji prolaze i visoki igrači, fizički su dominantni. Ili brzi, bio je dogovor da odem na probu, bio sam tu sedam dana i zadovoljio sam, potpisao. Mnogo se treniralo tamo, zaista, imaju ozbiljan dril što se tiče fudbala. Stadioni puni, stvarno su druge okolnosti nego ovde u ta vremena. Godinu dana sam tu proveo i onda sam došao u Srbiju na pauzu, na odmor.“
Bogdanović je igrao tada za Posko Atoms, klub koji je današnji Pohang Stilers. Ima status legende, pa se njegova reč u preporuci igrača ozbiljno uvažavala.
„Rade je izuzetan igrač bio, već je tamo jako lepu karijeru napravio kao fudbaler. Zaista mi se dopadao kao napadač, bio je agresivan, znao je fudbal, kombinatorika sa njim je bila idealna, mnogo je kvaliteta posedovao. Koliko znam, njemu je i nuđeno državljanstvo Koreje. Bilo je naših, ali niko nije bio u rangu Radeta, on je bio tamo stvarno na vrhuncu“, dodao je Kuntić.
Kako mu je korejska karijera propala zbog devojke i slobodu je morao da plati 20.000 maraka, kako je uveo Ferencvaroš u Ligu šampiona, kako vidi srpski fudbal i kako ga Mađari danas vide, šta bismo od njih mogli da naučimo, možete pročitati u nedelju na Nova.rs. Čekaće vas i još jedan neobična anegdota, u kojoj je Zoran „ni kriv ni dužan“ u vremenima najveće nestašice postao maneken „Benetona“ za jedan dan i 50 dolara.
Pratite nas i na društvenim mrežama: