Srđan Jovanović Foto:Hollandse Hoogte / Shutterstock Editorial / Profimedia

Odmah nakon završetka meča Crvene zvezde i Železničara iz Pančeva (2:1) u 10. kolu Superlige, došlo je do verbalnog sukoba između sudije Srđana Jovanovića i jednog od gostujućih igrača.

Stefan Pirgić, mladi napadač Železničara dobacio je nešto Jovanoviću po kraju meča, a iskusnom arbitru se to očigledno nije dopalo.

Oštro je Jovanović pogledao ka Pirgiću, a onda mu je verbalno uzvratio i krenuo ka njemu.

Lazar Romanić, kapiten ekipe iz Pančeva, zadržao je Jovanovića i nekako je uspeo da ga smiri.

Pobedu Zvezdi golovima su doneli Vanja Drkušić u 33. i Luka Ilić u 70. minutu, dok je jedini gol za Železničar postigao Fransis Eze u 60. minutu.

Zvezda je skupo platila ovu pobedu pred duel sa Interom u Ligi šampiona (1. oktobar, 21.00), pošto se baš u toj akciji iz koje je Železničar postigao gol, povredio golman crveno-belih Omri Glazer.