Fudbal, Austrija, Turska, Euro 2024

Fudbaleri Turske i Austrije sastali su se u poslednjem meču osmine finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Turci su u tom meču ušli u istoriju kao strelci najbržeg gola u istoriji nokaut faza Evropskih prvenstava.

Konkretno, to je uradio njihov igrač Merih Demiral kome je za pogodak bilo potrebno manje od minuta.

Samo 57 sekundi proteklo je od trenutka kada se u Lajpcigu krenulo sa centra dok Turska nije došla do kornera.

Izveo ga je Arda Guler, Kristof Baumgartner je loše reagovao, Patrik Penc sa gol linije nije uspeo da je izbaci dalje od noge Meriha Demirala i ovaj je iskoristio poklon.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели UEFA EURO 2024 (@euro2024)

Zakucao je loptu visoko i pogodio metu za 1:0. Turci su taj rezultat sačuvali do poluvremena meča koji je u prvih petnaestak minuta bio veoma uzbudljiv.

Nakon toga je usledio period slabije i sporije igre koji je više odgovarao turskom timu.

BONUS VIDEO: Atmosfera u gradu pred meč Španije i Gruzije