Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole pobedili su Napredak iz Kruševca sa 6:0 u meču 37. kola Superlige Srbije.

Topolski klub je ubedljivo i dominantno okončao sezonu u kojoj je završio na trećem mestu sa 75 bodova i samo potvrdio vizu za Evropu.

Aleksandar Ćirković je na asistenciju Ifeta Đakovca otvorio meč golom u šestom minutu za 1:0, Petar Stanić je duplirao prednost posle Đakovčevog dodavanja na 2:0 u 42. minutu.

Tek u drugom poluvremenu je krenula kanonada ekipe Žarka Lazetića, koja je već neko vreme jedna od najkonkurentnijih i Zvezdi i Partizanu.

Stanić je svojim drugim golom u 52. minutu povećao prednost na 3:0, dok je četvrti gol za Topolce dao Miloš Pantović sedam minuta kasnije.

Ćirković je u 78. minutu dao peti gol, a konačan rezultat je u 81. minutu postavio Bence Šoš. Napredak posle novog poraza ostaje osmi na tabeli Superlige.

Titulu je još ranije obezbedila ekipa Crvene zvezde.