Nikola Petković, fudbaler Šarlota, uspeo je da postigne svoj prvi gol u seniorskoj karijeri na utakmici protiv Portlanda u MLS ligi (2:0).

Bivši as Čukaričkog je maestralno izbacio svog čuvara, a onda je lako savladao golmana u 54. minutu.

Tim golom je doneo vođstvo Šarlotu, a pobedu je potvrdio Enzo Kopeti u 91. minutu.

Petković je rođen 23. februara 2003. godine, a potpisao je prošle zime ugovor sa Šarlotom koji je za njega izdvojio čak tri miliona evra.

Mladi Srbin je bio sjajan u veznom redu Čukaričkog od debija, a sa 19 godina je zaigrao u Evropi na utakmici Lige konferencije.

Pokazao je još 2021. godine da je veliki talenat pošto je kao kapiten predvodio omladinsku selekciju Srbije na Evropskom prvenstvu.

Ranko Veselinović igrao je do 81. minuta u remiju Vankuvera sa Ostinom (0:0), dok je Nemanja Radoja presedeo na klupi poraz Sporting Kanzas Sitija od Ril Solt Lejka 1:0.