Dan posle 172. večitog derbija Crvene zvezde i Partizana (2:2) se umesto o dobrom fudbalu priča o tome ko je (više) pokraden.

I jedni i drugi upiru prstom u sudije, krive Pavla Ilića da je pomagao onima drugima i samo se nižu takve situacije jedna za drugom.

Partizan se oglašavao preko svog zvaničnog naloga na društvenim mrežama, Zvezda preko naloga svoje televizije, a navijači kako je ko i gde stigao.

Diskutabilnih situacija je bilo više, ali je Partizanu posebno zasmetala ona kod gola Šerifa Endiajea.

Uroš Spajić je doveo Zvezdu u vođstvo u 44. minutu, Mateus Saldanja je izjednačio u nadoknadi poluvremena, Aldo Kalulu je u 49. minutu pogodio za 2:1, a Endiaje je izborio remi za Zvezdu posle kornera koji je izveo In Bom Hvang.

Isprva se nije videlo da Endiaje nije glavom udario loptu koja je imala brzinu da prevari raspoloženog golmana Aleksandra Jovanovića.

Iz Partizana su objavili jedan ugao te situacije i rekli: „Gol rukom u 172. večitom derbiju“.

Zvezda je preko svoje televizije odgovorila da je reč o „još jednom besramnom spinu“, nudeći drugi ugao iste situacije gde više deluje da je Endiaje igrao ramenom.

Partizan je posle derbija ostao bod ispred Zvezde na vrhu tabele Superlige u kojoj od 2017. godine nije osvajao titulu.

BONUS VIDEO: Grobari skandirali Željku Obradoviću posle večitog derbija