Neće ovo nikada zaboraviti.

Panatinaikos je nakon neviđene drame ostao u trci za plasman u Ligu šampiona tako što je eliminisao favorizovani Olimpik Marselj. Junak pobede bio je reprezentativac Srbije Filip Mladenović koji je realizovao odlučujući penal za prolaz u plej-of.

Atinjani su gubili sa 2:0 i bili na ivici eliminacije kada je u poslednjim trenucima nadoknade Mateo Genduzi nespretno napravio penal i dozvolio rivalu da izbori produžetke.

Isti igrač je jedini promašio u penal seriji, pa je Filip Mlaadenović dobio priliku da kao nekad Darko Pančev eliminiše Olimpik Marselj i postane heroj.

„Noć za pamćenje“, napisao je Mladenović jutro posle antologijskog meča uz video gola iz penala i fotografija radovanja sa ekipom u sred Marselja.

On je okačio i snimak penala na svoj Instagram profil.

Filip Mladenović je meč počeo s klupe, u 70. minutu, dok je Filip Đuričić bio u starnoj postavi i igrao do 63. minutu. Treći Srbin u Panatinaikosu, ili prvi – ako se gleda hijerarhijski, trener Ivan Jovanović, nije krio oduševljenje posle ovakvog meča.

Naredni protivnik Panatinaikosa, u plej-ofu Lige šampiona, biće Braga koja je eliminisala naš TSC.

BONUS VIDEO ZAGREB: Fudbal u senci visokog rizika