Sergej Milinković-Savić odigrao je još jedan veoma dobar meč u dresu Al Hilala, koji je opet slavio i podebljao rekord.

Al Hilal je u petak slavio na gostovanju Al Kaleju sa 1:4 u okviru 27. kola saudijske Premijer lige.

Sergej Milinković-Savić bio je na terenu samo u prvom poluvremenu, ali mu je to bilo dovoljno da upiše asistenciju za gol, koji je doneo 1:2 na semafor.

Al Hilal je poveo golom Al Šehrija u 7. minutu, ali je ubrzo izjednačio Mohamed Šerif. Sergej je u finišu prvog poluvremena poslao idealnu loptu i „pocepao“ odbranu domaćina, a Malkomu je preostao lakši deo posla da realizuje zicer.

Bila je to 10. asistencija za Sergeja u sezoni, a pored toga ima i 11 golova.

Početkom drugog dela utakmice Malkom je povećao na 1:3, a konačan rezultat postaio je Al Hamdan sa penala u dubokoj nadoknadi.

Za Al Hilal na ovom meču nije nastupao Aleksandar Mitrović, koji je povređen i propustiće narednih nekoliko nedelja.

Al Hilal je stigao do 32. pobede zaredom na zvaničnim utakmicama, odnosno 35. računajući i prijateljske.

Poslednji put Al Hilal je igrao nerešeno 21. septembra prošle godine sa Damakom, dok je poslednji poraz upisao protiv Al Nasra nakon produžetaka još u avgustu prošle godine.

Al Hilal je trenutno prvi u Saudijskoj Arabiji sa 77 bodova, 12 više od Al Nasra, koji je jedva pobedio Damak sa 0:1.