Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Zenit sa 2:1 na pripremnom meču, odnosno prijateljskom turniru u Rusiji.

Zvezda je tako osvojila pehar, a fudbaleri medalje, pošto je prethodno savladan i Soči sa 2:1.

Zenit je bio bolji na početku, pošto je Klaudinjo sa distance veoma lepo pogodio za 0:1 već u petom minutu.

Izgubili su crveno-beli loptu pred svojim kaznenim prostorom, Klaudinjo je imao mnogo prostora i vremena da se namesti, a golman kod njegovog šuta nije mogao ništa.

Bolji su bili fudbaleri ruskog tima u prvom delu igre, ali su slika promenila u drugom delu.

Zvezde je odmah zapretila i pokazala da nema nameru da se nastavi sa terenskom dominacijom rivala, a to je krunisano golom Aleksandra Kataija u 49. minutu. Dalsio, novi vezista Zvezde, sjajno je asistirao, dok je Aleksandar Katai imao vrhunsku realizaciju i poravnao je rezultat.

Pobednički gol postogao je Stefan Leković nakon kornera koji je izveo Gelor Kanga u 85. minutu.

Mogao je gol da padne i ranije, ali Zvezdi je i ovo bilo dovoljno za preokret i novi pehar u vitrinama.

Zvezda će poslednji meč u Rusiji odigrati protiv Taljeresa iz Argentine, koji je poražen od Sočija sa 5:0, pa je Zvezda tako faktički već osvojila Kup prijateljstva.

Prethodno, Zvezda je na pripremama pobedila i Mladost iz Lučana sa 1:0.

Crvena zvezda – Zenit 2:1 (0:1)

(Katai 49, Leković 85 – Klaudinjo 5)

Startna postava: Guteša – Mimović, Ðiga, Stojić, Rodić – Dalsio, Hvang, Ivanić, Jovanović, Katai – Endiaje.

Klupa: Gordić, Draškić, Ðurić, Milosavljević, Nikolić, Anan, Radojević, Leković, Ilić, Kanga, Puma, Knežević, Maksimović, Šljivić, Sremčević.