Fudbaleri Lajpciga poraženi su od Majnca u meču desetog kola Bundeslige sa 2:0.

Majnc je na svom terenu bio bolji od nemačkog predstavnika u Ligi šampiona, koji će u sredu igrati protiv Crvene zvezde.

Lajpcigu je ovo bio poraz neposredno pred meč sa aktuelnim prvakom Srbije, kog je na svojoj „Red Bul areni“ pobedio sa 3:1.

Marko Roze je na meč sa Majncom izveo postavu koja bi lako mogla da istrči i na teren Marakane za četiri dana, jer su neki od najboljih aktera iz prvog meča protiv Zvezde bili tu.

Ćavi Simons, Davide Raum, Lois Openda, Emil Forsberg, Ksaver Šlager samo su neki od tih igrača, ali je Majnc ipak uspeo da trijumfuje.

Austrijski napadač Karim Onisivo odigrao je dobar meč, iako nije postigao pogodak, ali zato jesu Li Džej Sung i Leandro Bareiro.

Majnc je poveo u 76. minutu golom Korejca, a samo četiri minuta kasnije postavio je konačan rezultat, iako je loptu tokom većeg dela meča prepustio u noge protivniku.

Lajpcig sada ima 20 bodova na petom mestu Bundeslige, dok je Majnc na pretposlednjem, 17. mestu tabele sa samo šest bodova.

Lajpcig u narednom meču gostuje Zvezdi, sedmog novembra od 21 sat na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu u četvrtom kolu grupe G u Ligi šampiona.