Fudbaleri Štutgarta su kao domaćini pobedili minhenski Bajern sa 3:1 u meču 32. kola nemačke Bundeslige.

Poveo je Štutgart u 29. minutu golom Leonidisa Sterđijua, a Bajern je izjednačio pogotkom Hari Kejna u 37. minutu.

Pobedu Štutgartu doneli su pogocima Đeong Vu-Jeong u 83. i Silas u trećem minutu sudijske nadoknade u drugom poluvremenu.

Bajern će u narednom kolu dočekati Volfsburg. Timu Tomasa Tuhela ovaj poraz ne znači ništa posebno u sezoni u kojoj je posrnuo, a Bajer Leverkuzen već osvojio titulu, ali Štutgartu znači jer se primakao minhenskom gigantu na dva boda minusa.

Obe ekipe su se već izdvojile na mestima koje vode u Ligu šampiona gde će sigurno igrati pred poslednje dve utakmice u ligi.

U ostalim mečevima, Verder i Borusija Menhengladbah su u Bremenu odigrali nerešeno 2:2, dok je Volfsburg na svom terenu pobedio Darmštad sa 3:0. Borusija Dortmund je na svom terenu pobedila Augsburg sa 5:1.