EPA-EFE/DANIEL DAL ZENNARO

Frančesko Kamarda, mladi italijanski fudbaler, ispisao je istoriju u Ligi šampiona, pošto je debitovao za Milan u trećem kolu elitnog takmičenja.

Kamarda ima tek 16 godina, a za prvi tim Milana debitovao je u utorak uveče u pobedi nad Klub Brižom rezultatom 3:1.

To mu je bio ukupno treći nastup za prvi tim Milana, ali prvi u Ligi šampiona, a u 75. minutu na terenu je zamenio napadača Alvara Moratu. Tako je sa svega 16 godina i 226 dana postao najmlađi Italijan, kao i najmlađi fudbaler Milana u istoriji Lige šampiona.

Time je prestigao Mojzea Kina koji je prethodno držao rekord „azura“ sa 16 godina i 268 dana.

On je takođe i 7. najmlađi igrač ikada u Ligi šampiona, a na debiju je čak postigao i gol, koji je na njegovu žalost poništen nakon poziva iz VAR sobe.

U 87. minutu Kamdarda se odlično pozicionirao u kaznenom prostoru rivala, sačekao je centaršut i posle udarca glavom zatresao mrežu, a onda je skinuo dres u znak radosti.

VAR je ipak poništio gol zbog ofsajda, a Kamarda je kaženjn žutim kartonom zbog skidanja dresa.

Na kraju utakmice navijači su mu tražili dres, ali on je hteo da ga zadrži, što je i učinio.

„To mi je prvi dres u Ligi šampiona. Molim vas, ne mogu“, odgovorio im je kulturno Kamarda.

Podsetimo, reč je o najmlađem igraču u istoriji Serije A. U novembru prošle godine je zamenio Luku Jovića protiv Fjorentine, a tada je imao svega 15 godina i 260 dana.