Fudbaleri Čelsija pobedili su Midlzbro u meču polufinala Liga kupa sa čak 6:1.

„Plavci“ nisu dozvolili ni promil šanse nižerangiranom rivalu, iako je rezultat prve utakmice bio 0:1. Sve je krenulo od 15. minuta kada je Džonatan Hoson sproveo loptu u svoju mrežu za Čelsijev nadoknađen minus iz prvog meča.

Londonski velikan je do preokreta stigao već u 29. minutu kada je Enco Fernandez pogodio za 2:0, dok je Aksel Disasi u 36. minutu nagovestio katastrofu gostiju na Stamfordu.

Do poluvremena se u strelce upisao i Kol Palmer, pa je semafor u 42. minutu pokazivao 4:0 za Čelsi.

Palmer je bio prvi koji je pogodio i u nastavku meča i igrao se 77. minut kada je „pukla petarda“, dok je Konor Galager posle Palmera za njegov drugi gol, poslužio i Nonija Maduekea za Maduekeov prvi, a Čelsijev šesti pogodak u 81. minutu.

Midlzbro je do kraja samo uspeo da ublaži poraz pogotkom Morgana Rodžersa u trenucima kada je sve već uveliko bilo gotovo. Drugo polufinale Liga kupa igraju Liverpul i Fulam.

„Redsi“ iz prvog meča imaju prednost 2:1, a revanš se igra u sredu uveče od 21 sat na Krejven kotidžu.

BONUS VIDEO: Mauritanija – Alžir 11 minuta nadoknade