Bizarna scena desila se tokom meča 28. kola Serije A između Lacija i Udinezea (1:2), kada se fudbaler Ignacio Puseto sudaio sa trenerom Mauricijom Sarijem.

Puseto je krenuo u napad blizu leve aut linije, gde je stajao i Sari. Nakon duela sa odbranom Lacija, Puseto je završio van terena i direktno je udario u Sarija.

Odmah su obojica završili na terenu, a Sari je ostao i bez naočara u tom momentu.

Uspeo je trener Lacija ubrzo da ustane i da provede duel do kraja meča pored terena.

Udineze je poveo u 47. minutu golom Lorenca Luke, a dva minuta kasnije Lautaro Đaneti je postigao autogol i izjednačio.

Pobednički gol je postigao Srbin, Lazar Samardžić, a tokom meča desila se i scena koja je mnoge iznenadila.

Udineze je ostvario četvrtu pobedu u prvenstvu i 13. je na tabeli sa 27 bodova.

Lacio je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno 12. i zauzima deveto mesto sa 40 bodova.