Aktuelni šampion sada ima četiri boda prednosti.

Fudbaleri Bajerna pobedili su Verder na gostovanju 2:1 u 31. kolu Bundeslige i uvećali prednost na čelu tabele.

Bavarce je u prednost doveo Serž Gnabri u 62. minutu na asistenciju Džamala Musiale. Liroj Sane je duplirao vođstvo Bajerna u 72. minutu a u ulozi asistenta našao se Nusir Mazraui.

Niklas Šmit je nakon asistencije povremenog srpskog reprezentativca Miloša Veljkovića, koji je ušao u igru u 55. minutu, na kratko vratio nadu domaćima da mogu do pozitivnog rezultata, ali više nije bilo golova.

Bajern je nakon ove pobede na učinku od 65 bodova, četiri više od drugoplasirane Bousije Dortmund koja ima i utakmicu manje. Verder je 12. i bez šansi da izbori Evropu, ali i u bezbednoj zoni, daleko od borbe za opstanak sa 35 bodova.