Fudbaleri Radničkog pobedili su kod kuće Mladost iz Lučana rezultatom 3:2 u trećem kolu plej-ofa iako su posle 27 minuta gubili 0:2.

Gosti su golovima Marka Veličkovića u 22. i Ivana Miloševića iz penala u 27. stekli ogromnu prednost. Milutin Vidosavljević je zatim prvo smanjio iz penala u 45+2. minutu, da bi u 60. izjednačio na 2:2.

Pobedu koja je primakla Radnički istorijskom plasmanu u evropska takmičenja doneo je defanzivac Besim Šerbečić u 76. minutu.

Kragujevčani sad imaju 59 bodova na četvrtom mestu, dok je Mladost sedma sa 43 boda. Radnički u narednom kolu gostuje TSC-u, dok će Mladost u Lučanima dočekati Crvenu zvezdu.

Evropu će izboriti prvoplasirane četiri ekipe.

SUPERLIGA SRBIJE, 33. kolo, plej-of

Radnički 1923 – Mladost 3:2 (1:2)

(Vidosavljević 45+2 penal, 60, Šerbečić 76 – Veličković 22, Milošević 27. penal)