Od 21 sat, pored duela Intera i Crvene zvezde, sačekalo nas je još šest mečeva u drugom kolu Lige šampiona.

U prvom terminu od 18.45 igrali su Salcburg i Brest, odnosno Štutugart i Sparta Prag, a sada su u fokusu bili dueli Arsenala i Pari Sen Žermena, odnosno Bajera iz Leverkuzena i Milana.

Fudbaleri Arsenala pobedili su PSŽ rezultatom 2:0, a strelci su bili Kai Haverc i Bukajo Saka, obojica u prvom poluvremenu.

Prvi je zapretio Gabi Martineli, kojeg je sjajno pokušao da proigrao golman David Raja, ali je Đanluiđi Donaruma uspeo da reaguje i otkloni opasnost. I saka je imao opasan udarac ka golu rivala, ali je falilo malo preciznosti.

Prvi gol viđen je u 20. minutu kada je Leandro Trosar centrirao pred peterac, Donaruma je kasnio, a Haverc je glavom pogodio za 1:0.

U 28. minutu Nuno Mendeš je odlično kombinovao sa saigračem na levom krilu, a onda je potegao sa distance levom nogom. Raja je bio savladan, ali je Mendeša razočarala stativa.

Arsenal je to kaznio u 35. minutu, kada je Saka izveo slobodan udarac i poslao loptu u peterac, mnogi igrači su krenuli na nju, ali je niko nije dirao, pa je prevarila Donarumu i ušla u mrežu.

U drugom poluvremenu je takođe bilo izglednih prilika na obe strane, ali su Donaruma i Raja odlično branili, pa je rezultat na kraju ostao 2:0 za londonski tim, koji je zaslužio pobedu bez dileme.

PSŽ je najbliži golu bio kada je Žoao Neveš pogodio prečku sredinom drugog poluvremena.

Arsenal sada ima četiri boda iz dve utakmice, te je osma na tabeli, dok je PSŽ ostao na tri, te je trenutno na 18. poziciji.

Drugi derbi večeri pripao je Bajeru iz Leverkuzena, koji je na domaćem terenu savladao Milan sa 1:0.

Junak je bio Viktor Bonifejs, koji je u 51. minutu bio na pravom mestu u pravo vreme i lako sproveo loptu u mrežu nakon odbitka.

Istom igraču je u prvom poluvremenu poništen gol zbog ofsajda i to nakon reakcije iz VAR sobe.

Bajer je bio daleko bolji u prvom poluvremenu, ali je Milan bio blizu izjednačenja u drugom, gde je uglavnom bio opasniji.

Leverkuzen sada ima maksimalnih šest bodova, dok je Milan pri dnu tabele, pošto je u oba meča Lige šampiona izgubio.

Dešavanja iz Milana, sa duela Inter – Zvezda možete pročitati u posebnom blogu na Nova.rs.

Sve ostale strelce i rezultate, kao i tabelu Lige šampiona pogledajte i pročitajte ispod.

Posebno zanimljivo bilo je u Dortmundu, gde je Borusija ponizila Seltik sa 7:1, dok su Barselona i Mančester siti bili ubedljivi i moćni protiv Jang bojsa i Slovana iz Bratislave. PSV i Sporting su odigrali nerešeno – 1:1.

LIGA ŠAMPIONA, DRUGO KOLO

Utorak

Salcburg – Brest 0:4 (0:1)

(Sima 24, 71, Kamara 66, Pereira Laž 76)

Štutgart – Sparta Prag 1:1 (1:1)

(Mijo 7 – Kairinen 32)

Arsenal – PSŽ 2:0 (2:0)

(Haverc 20, Saka 35)

Barselona – Jang Bojs 5:0 (3:0)

(Levandovski 8, 51, Rafinja 34, Martinez 37, Kamara 81 autogol)

Bajer Leverkuzen – Milan 1:0 (0:0)

(Bonifejs 51)

Borusija Dortmund – Seltik 7:1 (5:1)

(Džan 7 penal, Adejemi 11, 29, 42, Girasi 40 penal, 66, Nmeča 79 – Maeda 9)

Inter – Crvena zvezda 4:0 (1:0)

(Čalhanoglu 11, Arnautović 59, Martineez 72, Taremi 81 penal)

PSV – Sporting 1:1 (1:0)

(Shuten 15 – Braganka 82)

Slovan – Mančester siti 0:4 (0:2)

(Gundogan 8, Foden 15, Haland 58, Mekati 74)

21:00 Šturm Grac – Klub Briž

ARSENAL - PSŽ 2:0; BAJER - MILAN 1:0; BARSELONA - JANG BOJS 5:0; BORUSIJA DORTMUND - SELTIK 7:1; PSV - SPORTING 1:1; SLOVAN BRATISLAVA - MANČESTER SITI 0:4;