Fudbaleri PSŽ-a su u prvom meču osmine finala Lige šampiona pobedili ekipu Reala iz Madrida rezultatom 1:0

Strelac jedinog gola je bio Kilijan Mbape u 94. minutu, a meč su obeležili promašen penal Lionela Mesija i fenomenalni Kurtoa koji je branio skoro nemoguće.

Krenulo je dosta oprezno sa obe strane, a Real je želeo da iznudi grešku Parižana visokim presingom. Međutim, već posle pet minuta igre, domaći su preuzeli inicijativu i krenuli sa ofanzivom.

To je ubrzo rezultiralo i prvom prilikom kada je posle sjajnog prodora Mbapea, lopta došla u srce kaznenog prostora odakle je pokušao Di Marija, ali mu je lopta otišla malo iza leđa pa je udarac završio visoko iznad prečke.

To je dalo krila PSŽ-u i već u 17. minutu smo videli najbolju priliku u prvom poluvremenu.

Mbape je uspeo da pobegne Karvahalu i da sa desetak metara iz prve šutira posle jedne dubinske lopte, ali je Kurtoa najavio veliko veče i uspeo da skrene loptu u korner.

Domaći su nastavili sa pritiskom i napadima, Mbape je bio vrlo raspoložen, ali je Real uspevao da se dobro brani.

Nisu gosti razmišljali previše o napadu, a na njihovu nesreću u želji da dođe do jedne lopte, Kazemiro je napravio oštar start zbog čega je dobio žuti karton pa ga nećemo gledati u revanšu.

Do pauze nismo videlii više ni jednu ozbiljniju priliku.

U nastavku je na terenu postojao samo jedan tim.

Još više su krenuli da napadaju domaći i već posle nekoliko minuta je Mbape bio u velikoj prilici. Sjajno je gađao sa desetak metara i kada su svi videli da je lopta u mreži, Kurtoa se bacio i neverovatnom odbranom sprečio gol Francuza.

Tu se PSŽ nije zaustavio, a Mbape je nastavio da teroriše odbranu rivala. To je rezultiralo iznuđenim penalom u 61′ minutu, kada je promešao odbranu i bio oboren na petercu.

Mesi je uzeo loptu, ali je njegov mlak udarac neverovatni Kurtoa uspeo da odbrani.

Nastavili su se napadi PSŽa, a u igru je ušao i Nejmar i ubrzo propustio dobru priliku.

Kada je delovalo da će se utakmica završiti bez golova, Mbape je mislio drugačije.

Prvo je još jednim prodorom zapretio u 90. minutu, a onda je usledila magija.

Krenuo je u poslednji napad, ušao u kazneni prostor i prošao između dva defanzivca i konačno smestio loptu u ugao iza leđa Kurtoe za veliko slavlje.

PSŽ je na kraju u meču u kojem je dominirao došao do potpuno zaslužene pobede.

U drugom meču večeri, Mančester siti je ubedljivo savladao Sporting u Lisabonu rezultatom 5:0.

PSŽ – Real Madrid 1:0 (0:0)

(Mbape 90+4)

Stadion: Park Prinčeva, Sudija: Danijel Orsato, Gledalaca:

PSŽ: Donaruma, Mendeš, Kimpembe, Markinjos, Hakimi, Verati, Paredes, Danilo (od 87 Gej), Di Maria (od 72. Nejmar), Mesi, Mbape

Real Madrid: Kurtoa, Mendi, Alaba, Militao, Karvahal (od 72. Lukas), Modrić (od 82. Valverde), Kazemiro, Kros, Vinisijus (od 82. Azar), Benzema (od 87. Benzema), Asensio (od 72. Rodrigo)

Liga šampiona, osmina finala

PSŽ- Real Madrid 1:0 (0:0)

Sporting – Mančester siti 0:5 (0:4)

(Marez 7, Silva 17, 44, Foden 32, Sterling 58)

KRAAAAJ! Pobeda PSŽ-a protiv Reala 1:0

Domaći su posle triler završnice došli do zaslužene pobede.

90+4 GOOOOOOOOL! Mbape za 1:0!

Konačno je sve naplatio Francuz. Ponovo je prošao kompletnu odbranuu, izbacio dva igrača i zatresao mrežu pored neverovatnog Kurtoe. Ludnica u Parizu.

90′ Au, kakva majstorija Mbapea

Sjajno je igrao Mbape večeras. Pravio je dar-mar, uništavao odbranu., ali svaki put kada bi šutnuo, lopta nije htela u gol. Sada je prošao po desnoj strani, došao do peterca i onda pokušao da odigra lopu za nekog saigraća, ali je reagovala odbrana Reala.

86′ Velika šansa za Nejmara

Sjajno je prošao Brazilac i došao na par metara od gola gde je lukavim udarcem iskosa pokušao da prevari Kurtou, ali je za malo bio neprecizan

78′ Neverovatno kako neće Mbapea

Ponov je Francuz okrenuo Karvahala, oslobodio ga se i šutnuo sa ivice peterca u kontra ugao. Lopta je prohujala pored stative i nemoćnog Kurtoe.

73′ Nejmar je na terenu

Ušao je Brazilac umesto Di Marije. Očigldeno je da je spreman za nekih 20 minuta. Videćemo da li će PSŽ konačno postiči gol.

Evrogol Sterlinga za vođstvo Sitija od 5:0

Ovako je Kurtoa odbranio penal Mesiju

#social-embed_7

62′ Čudesni Kurtoa odbranio Mesiju

Uzeo je Mesi loptu i šutnuo po zemlji uz levu stativu, ali je Kurtoa ponovo odbranio. Čudesna noć za golmana Reala.

60′ Penal za PSŽ

Mbape je pobegao Karvahalu koji ga je oborio i sudija je pokazao na belu tačku.

GOOOOL Sterling nastavio seriju – Sporting – Mančester siti 0:5

Siti je nastavio tamo gde je stao u prvom poluvrenu, Sterling je pogodio za velikih 5:0.

52′ Opsada gola, PSŽ blizu vođstva

Kakav pritisak domaće ekipe, Real se brani iz peterca. Ponovo je probao Mbape posle sjajnog prodora Hakimija, ali je ovoga puta izblokiran.

50′ Au kakva šansa za Mbapea, čudesna odbrana Kurtoe

Fenomenalna akcija PSŽ-a posle koje je loptu dobio MBape i sa desetak metara iz odlične pozicije đutirao po zemlji u sam ugao, ali se Kurtoa čudesno bacio i sprečio siguran gol.

46′ Krenulo je drugo poluvreme

PSŽ ima prvi napad

Ovo je drugi gol Bernarda Silve u Lisabonu

45+1 Kraj užasnog poluvremena u Parizu

Ovo što smo gledali u prvih 45 minuta nije ni za novo superlige u Srbiji. Mnogo se više očelkivalo od ovakvih majstora na terenu.

GOOOOL Silva ponovo briljira, Sporting – Mančester  siti 0:4

Au, šta radi Siti. Ovo nije humano. Silva je ponovo pogodio i Siti već na poluvremenu ima fantastičnih 4:0.

43′ Ponovo opasna akcija Mbapea

Opet je Mbape napao odbranu Reala is a nekoliko dobrih driblinga uđao u kazneni prostor. Pokušao je da proigra Di Mariju, ali je bilo bolje da je šutirao pošro je odbrana presekla dodavanje.

39′ Rat na terenuu, na ivici sukoba igrači dva tima

Velika nervoza na obe strane. Odlučio je Verati da se osveti Kazemiru i žestoko je startova i odmah je dobio žuti karton.

37′ Veliki problem za Real, Kazemiro neće igrati u revanšu

Kakva neopreznost Kazemira. Oštar start na sredini terena zbog koje je dobio žuti karton. Zbog toga neće igrati u revanšu jedan od najbitnijih igrača Madriđana.

Pogledajte sjajnu akciju Sitija za 3:0

GOOOOOL Foden za potpuno gaženje – Sporting – Mančester siti 0:3

Ovo preti da bude prava katastrofa Sportinga na domaćem terenu. Fil Foden je već u 32. minutu doneo velikih 3:0 za Siti.. Kakva lakoća igranja fudbala.

29′ Real bez udarca ka golu

PSŽ u potpunosti dominira na terenu. I statistika je ubedljivo na njihovoj strani. Posed lopte – 64:36, udarci 4:0, korneri 4:0, dve šanse za domaće. Real se još nije pojavio na utakmici, mogu da budu srećni sa ovim rezultatom.

Ovo je majstorija Bernarda Silve

GOOOOOL Silva pogađa, Sporting – Mančester siti 0:2

Siti je rešio da sve završi što pre i ne ostavi nikakvu dilemu oko plasmana dalje. Silva je u 17. minutu povećao prednost na 2:0.

23′ Lukav pokušaj Mendeša

Real se grčevito brani, pomalo igrači deluju nesigurno, a to je pokušao da iskoristi Mendeš koji je iskosa hteo da lobuje Kurtou, ali je Belgijanac iskusno reagovao.

Pogledajte gol Sitija

17′ Velika šansa za Mbapea

Pobegao je Mbape Karvahalu i u duelu jedan na jedan sa golmanom imao priliku za gol, ali je Kurota uspeo da odbrani. Sjajna šansa za domaće.

15′ Mbape sve opasniji, Karvahal se pogubio

Raspoložen je Mbape, sve je opasniji i deluje da je na ivic da napravi haos odbrani Reala. Pati Karvahal u duelima sa njim.

9′ GOOOOL! Siti vodi u Lisabonu – 0:1

Kao što se očekivali, Siti opravdava ulogu favorita. Marez je doveo goste u prednost.

Benzema zasmejavao Mbapea

Pre ulaska na teren, reprezentativni saigrači Benzema i Mbape su se dobro zabavili. Benzema je nešto dobacio igraču PSŽ-a, a on se „pokidao“ od smeha. Očekuje se da od leta zaigraju u istom klubu.

5′ Šansa za Di Mariju

Evo prve prilike na utakmici. Prošao je Mbape i ubacio loptu na penal, a Di Marija je iz dobre pozicije šutirao preko gola.

4′ Ispitivanje snaga, PSŽ preuzima inicijativu

Nema uzbuđenja za sada, PSŽ preuzeo inicijativu.