Bruno Laž, trener Benfike, preporodio je portugalski tim i posle serije loših rezultata vratio je "orlove" na pobednički put. Njegova reakcija posle drugog gola Benfike protiv Crvene zvezde u Ligi šampiona postala je pravi hit.

Benfika je pobedila Crvenu zvezdu u 1. kolu Lige šampiona sa 2:1 i oba gola postigla je u prvom poluvremenu.

Prvo je bio precizan Kerem Akturkoglu u 9. minutu, dok je efektan gol iz slobodnog udarca postigao Orkan Kokcu 20 minuta kasnije.

Upravo tada je cela klupa Benfike sedela na klupi za rezerve i kada je lopta ušla u mrežu bilo je vreme za proslavu gola.

Svi su skočili i burno se radovali, dok je Laž samo mirno sedeo i gledao u travu, kao da se ništa nije dogodilo.

Do kraja meča Zvezda je preko Milsona u 86. minutu uspela da smanji rezultat, ali to nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat.

Kako izgleda tabela Lige šampiona posle prvog kola?

Trenutno je situacija takva da je na prvom mestu Bajern iz Minhena, koji je slavio sa 9:2 protiv Dinama. Tu su pri vrhu još i Seltik, Leverkuzen, Aston Vila, Dortmund, Sparta iz Praga, Liverpul, Juventus…

Prilično neočekivan poredak, ali je i odigrano samo jedno kolo i biće mnogo pormena do kraja.

Čak 15 ekipa je uspelo da upiše pobede u prvim kolima, dok je šest ekipa remiziralo.

Samim tim, Crvena zvezda se nalazi pri vrhu onih poraženih i trenutno je na 25. mestu, sa gol razlikom od minus jedan koliko imaju i Lajpcig, Barselona, Šturm i Đirona.