Fudbaleri Čelsija i Liverpula odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici prvog kola Premijer lige.

Na londonskom „Stamford Bridžu“, Liverpul je poveo golom Luisa Dijaza u 18. minutu, a u 29. minutu pogodak njegovog saigrača Mohameda Salaha je poništen, pošto je VAR tehnologijom utvrđeno da je bio ofsajd.

Tako je Egipćanin ostao bez istorije, pošto prvi put u dresu Liverpula nije postigao gol u prvom kolu Premijer lige.

Čelsi je izjednačio u 37. minutu golom koji je postigao Aksel Disasi. Dva minuta kasnije posle upotrebe VAR poništen je gol Bena Čilvela zbog ofsajda.

Obe ekipe imale su još prilika, Salah je pogodio prečku, a golman Liverpula Alison odbranio je šuteve Čilvela i Nikolasa Džeksona.

U drugom kolu Čelsi će igrati na gostujućem terenu protiv Vest Hema, a Liverpul će dočekati Bornmut.

Ranije danas, Brentford je na svom terenu odigrao nerešeno 2:2 protiv Totenhema.