Foto: Pedja Milosavljevic/Starsport

Crvena zvezda je i pre početka plej-ofa Superlige Srbije obezbedila šampionsku titulu i mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona naredne godine, ali sva preostala mesta koja vode u kvalifikacije za Ligu Evrope i Ligu konferencije su otvorena i svi timovi koji nastupaju u plej-ofu mogu da se bore za njih.

Ostalo je dva kola do kraja najbolje fudbalske lige u Srbiji, a da bi se pomenuti scenario desio, u prethodnom kolu bilo je potrebno da se dogode tri rezultata.

Novi Pazar je morao da pobedi Radnički u Kragujevcu što je i uradio rezultatom 3:2, Vojvodina je morala da izvuče bar bod protiv Crvene zvezde (1:1), a TSC je morao da pobedi Partizan u Humskoj, što je i uradio – 2:1.

PROČITAJTE JOŠ

Svih osam timova će se tako u preostala dva kola boriti za Evropu, uz malu zadršku kada OFK Beograd stavljamo u tu kategoriju. OFK Beograd iz administrativnih razloga nije dobio pozitivno svetlo komisije za licenciranje, makar u prvom stepenu, te je njihov nastup u Evropi i da se plasijaru pod velikim pitanjem.

Gledajući tabelu jasno nam je da Partizan na drugom mestu sa 67 bodova ima zagarantovano mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope, samo u slučaju da Vojvodina ne pobedi Crvenu zvezdu u finalu Kupa Srbije (21. maj).

Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Ako se to dogodi, crno-beli će morati da se zadovolje sa kvalifikacijama u Ligi konferencija, dok bi u tom slučaju Vojvodina išla u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Pre 36. kola OFK-a se nalazi na trećem mestu tabele Superlige sa 53 boda, a zatim sledi Vojvodina na 4. poziciji sa bodom manje.

Redom idu zatim Novi Pazar (50), Radnički (49), te TSC i Mladost iz Lučana sa po 47 bodova.

Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Da OFK Beograd nema problema sa licencom, bila bi im dovoljna jedna pobeda u poslednje dve runde za overu plasmana u Evropu, a ako bi Novi Pazar i kragujevački Radnički izgubili u sledećem kolu, ne bi im bio potreban više niti jedan bod.

Novosađanima bi čak i remi protiv Radničkog na Karađorđu danas mogao da završi posao, u slučaju da Novi Pazar izgubi od Zvezde. Pobedom nad Kragujevčanima svakako završavaju sav posao.

Novi Pazar sa dve pobede ima evropsku vizu u džepu, ali im u goste dolazi Crvena zvezda i pitanje je koliko je to realan ishod.

Pazar i sa četiri boda u ova dva meča može da ostane bez Evrope. Kako? Pa, ako Kragujevčani dobiju oba meča do kraja, a Vojvodina slavi u Humskoj (ili osvoji Kup).

Novi Pazar je slabiji od svih rivala u plej-ofu u slučaju identičnog broja bodova, jer je osnovni deo Superlige završio na osmom mestu i zato ne bi smeo da izgubi od Zvezde.

Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Pobeda u Kragujevcu nad Crvenom zvezdom jedina je pobeda Radničkog u poslednjih deset kola.

I zbog toga više ne vladaju situacijom u potpunosti. Teoretski, mogli bi da ne uspeju sve i da dobiju obe preostale utakmice.

Mladost samo u teoriji još uvek ima šanse za Evropu, pošto ih u poslednja dva kola čekaju mečevi sa Zvezdom i Partizanom.

Situacija je sasvim drugačija za TSC. Ako Crvena zvezda pobedi u Novom Pazaru, TSC sa obe pobede ide u Evropu. I to, sve i da Vojvodina osvoji Kup.

Svi mečevi poslednja dva kola igraće se u isto vreme, a termin za pretposlednje je – danas u 18.30.



BONUS VIDEO Aleksandar Mitrović 19 utakmica – 19 golova

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar