Fudbaleri Srbije i Danske odigrali su nerešeno u meču trećeg kola grupe C na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Igrajte kod nas Fudbalski Fantazi i zabavljajte se uz Euro 2024 i najbolji fudbal na kontinentu.

Bilo je bez golova u Minhenu na Alijanc areni gde je Srbija imala neke svoje šanse za gol, ali je verovatno i oštećena tokom meča.

Igrao se 83. minut kada je Aleksandar Mitrović povučen za dres s leđa i kada je pao. Besan je tražio penal i besno je vikao ka sudiji Fransoi Leteksjeu od kog je dobio žuti karton zbog protesta.

Ponovljeni snimak je pokazao da Mitrović nije za džabe protestovao, a zanimljivo je da je u VAR sobi bila ista osoba kao i pre šest godina kada je Srbija igrala protiv Švajcarske.

Nemački sudija Bastijan Dankert je bio AVAR1 na meču sa Švajcarskom kada je Srbija žestoko oštećena za nedosuđen penal nad Mitrovićem u 63. minutu.

Tada je glavni sudija Feliks Brih svirao faul u napadu iako su igrača Srbije dvojica igrača vukla u svom kaznenom prostoru pri rezultatu 1:1.

VAR soba tad nije reagovala na pravi način, Dankert je tada bio prvi asistent, dok je u meču sa Danskom bio glavni VAR sudija.

Pitanje je da li je sada stigla sugestija da je Mitrović bio fauliran, jer je to moglo da potpuno promeni tok meča, da je penal opravdano dosuđen.

Srbija je bez njega i bez gola ostala bez plasmana u narednu rundu takmičenja i završila je grupnu fazu sa porazom i dva remija. Pre šest godina je posle tog nedosuđenog penala Srbija ostala bez plasmana dalje jer jer Švajcarska golom u 90. minutu pobedila sa 2:1.

Tek treba da se pojavi transkript razgovora iz VAR sobe sada da bi se videlo da li je Leteksje odlučio da ne posluša savet iz VAR sobe, ili ta sugestija nije ni stigla.