Euro 2024 fudbalska utakmica Slovenija vs Srbija Foto:EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

Fudbaleri Srbije izjednačili su u 95. minutu protiv Slovenija u drugom kolu Evropskog prvenstva u Nemačkoj (1:1), a Slovenci su ubeđeni da je Srbija iz ovog razloga postigla gol.

Luka Jović je glavom postigao gol nakon kornera Ivana Ilića za slavlje Srbije. Prethodno je Jan Karničnik doneo vođstvo Sloveniji u 69. minutu.

Slovenački portal „Nogomanija“, posebno je spostrofirao jednu situaciju sa utakmice.

Ona se dogodila u 76. minutu kada je selektor Matjaž Kek izbacio iz igre najboljeg fudbalera Slovenije, Benjamina Šeška. Umesto njega je ušao u igru Jan Vipotnik.

Slovenci napominju da je Šešku „držao skok“ sa Jakom Bijolom i Vanjom Drkušićem. Smatraju da bi Šeško pomogao da se spreči da Srbija postigne gol glavom.

„Šteta je što je Benjamin Šeško tražio izmenu zbog grčeva. Naš plan se malo raspao. Izgubili smo igrača za skok. Možda je nekima ova izmena bila čudna. Bio je dobar za nas, držao je naš skok“, rekao je selektor Slovenija, a podsetila je „Nogomanija“.

Srbija je posle dva kola poslednja u grupi sa jednim bodom, Slovenija i Danska imaju po dva, a Engleska četiri.

U poslednjem kolu grupne faze, „orlovi“ igraju protiv Danske u utorak od 21 sat.