Ubedljivi "građani" razbili Lids.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Lids na gostujućem terenu u meču 35. kola Premijer lige rezultatom 4:0.

Samo 12 minuta igre bilo je potrebno Sitiju da povede, i to nakon što je Rodri bio najsnalažljiviji nakon centaršuta i glavom doneo vođstvo. Nije bilo novih pogodaka do 54. minuta, kada je ponovo Rodri bio najviši u skoku, lopta stigla do Nejtana Akea, a on uspeo sjajno da je sprovede u mrežu.

U 78. minutu Gabijel Žezus je dobio odličan pas, i bez previše problema pogodio mrežu, a konačnih 4:0 postavio je Fernandinjo nakon snažnog udarca sa oko 20 metara kojim je pogodio sam ugao mreže Lidsa.

Ovim golom Siti je preskočio Liverpul na čelu tabele Premijer lige, i četiri kola pre kraja engleskog šampionata ima bod više u odnosu na ekipu sa Enfilda.