Kiks Italije.

Fudbaleri Italije remizirali su na gostovanju Severnoj Makedoniji 1:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Aktuelni šampioni Evrope poveli su u 47. minutu preko Ćira Imobilea koji je zatresao mrežu na asistenciju Nikola Barele. Domaći fudbaleri su u nastavku zaigrali znatno bolje i to je dalo rezultat. Makedonci su izjednačili u 81. minutu a strelac je bio Enis Bardi.

Italija ima četiri boda nakon tri odigrane utakmice i na trećem je mestu u grupi, Severna Makedonija je na četiri boda uz utakmicu više. Prvo mesto zauzima Engleska sa 13 bodova iz pet utakmica, iza nje je Ukrajina sa sedam bodova posle četiri utakmice, dok je na začelju tabele ove grupe Malta bez bodova. Prvoplasirane dve ekipe izboriće učešće na Evropskom prvenstvu.

Severna Makedonija već je jednom eliminisala Italiju, tada u baražu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje se održalo u Kataru prošle godine.