Fudbaleri Liverpula pobedili su Njukasl sa 4:2 u meču 20. kola Premijer lige i osamili su se na vrhu Premijer lige.

Jirgen Klop je mogao da odahne i stisne pesnicu znajući da je njegov tim u samoj završnici sa bele tačke samo potvrdio da je trenutno najbolji u Engleskoj.

Klop nije hteo da gleda penal koji je izvodio Mohamed Salah u 86. minutu, posle faula kojim je jedanaesterac skrivio, inače sjajni i raspoloženi golman Martin Dubravka, ali se temperamentni Nemac tek posle utakmica oslobodio emocija.

Liverpul je posle goleade u drugom poluvremenu utakmice na Enfildu pokazao zbog čega je i u prvom delu meča mogao da ima prednost.

Tada penal nije iskoristio Salah koji se nije libio da pokuša i u nastavku – i pogodi. U prvom delu igre je svakoj od ekipa poništen po jedan gol, Liverpulu pogodak Luisa Dijaza, a Njukaslu gol Dena Burna, pa je imalo šta da se vidi iako je rezultat bio 0:0.

Liverpul je posle 45 minuta bez golova poveo u četvrtom minutu nastavka golom Salaha na asistenciju Darvina Nunjeza, ali je Njukasl izjednačio samo pet minuta kasnije preko Aleksandera Isaka.

Igrao se 74. minut kada je Liverpul izveo akciju kao iz igrice i kada je Salah čuvaru proturio loptu kroz noge od Dioga Žote, a ovaj brzinski u petercu našao samog Kurtisa Džonsa za 2:1.

Dubravka je sve vreme branio fantastično i da nije to radio, poraz Njukasla bi bio i ubedljiviji.

Kodi Gakpo je u 78. minutu uvećao prednost Liverpula na 3:1 i već tada je delovalo da je sve gotovo, ali je žilavi Njukasl u 81. minutu uspeo da se vrati u život.

Šon Longstaf je spojio Svena Botmana sa golom za 3:2, sve dok se nije desio momenat koji je mogao da se okarakteriše kao sporan, makar donekle.

Činjenica je da je Žota pobegao odbrani Njukasla, kao što je vidno Dubravka imao kontakt sa njegovom nogom prilikom pokušaja da mu izbije loptu, ali je isto tako činjenica i da je Žota pao nekako kasno.

Imao je priliku da zatrese praznu mrežu i umesto toga je pao i iznudio penal koji je Salah pretvorio u drugi gol na utakmici i svoj 151. u dresu Liverpula.

Taj pogodak je označio i kraj nada Njukasla, pa Liverpul sada ima 45 bodova na vrhu tabele Premijer lige, tri boda više od drugoplasirane Aston Vile i po pet više od Mančester sitija i Arsenala („građani“ imaju meč manje). Njukasl sa 29 bodova zauzima tek deveto mesto na tabeli.