Šerif Endijae Derbi Partizan vs Crvena zvezda Foto:Amir Hamzagić/Nova.rs

Šerif Endiaje posebno je inspirisan kada su večiti derbiji u pitanju, a sa het-trikom ušao je u istoriju duela Crvene zvezde i Partizana.

Prvi je tako nešto učinio Jovan Jezerkić u prvom zvaničnom susretu Crvene zvezde i Partizana u trijumfu crveno-belog tima na gostovanju rezultatom 3:4.

Marko Valok iz Partizana bio je drugi koji je uspeo da postigne het-trik na večitim derbijima, odnosno na devetom po redu.

Isto je uspeo i Milan Galić, takođe u dresu Partizana, na 31. po redu večitom derbiju.

Kasnije je to za nogom pošlo Stevanu Ostojiću 1968. godine kada su crveno-beli ostvarili najubedljiviju pobedu u istoriji večitih derbija – 6:1.

Šerif Endiaje se 56 godina kasnije upisao u istoriju najvećeg srpskog klupskog rivalstva, nakon što je postigao tri pogotka u ubedljivom trijumfu Zvezde u Humskoj rezultatom 0:4.

Pogodio je Šerif jednom u prvom poluvremenu, da bi u nastavku još dva puta matirao golmana crno-belih i svoje ime večno stavio u stranice kluba sa Marakane.