EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Srbi se nisu istakli u poslednjem kolu Serije A

Fudbaleri Lacija pobedili su na gostujućem terenu Empoli sa 2:0, u utakmici poslednjeg 38. kola Serije A i zauzeli drugo mesto na tabeli.

Lacio je poveo golom Alesija Romanjolija u 48. minutu, a pobedu je obezbedio Luis Alberto u drugom minutu nadoknade vremena.

Domaći su utakmicu završili sa desetoricom, pošto je u 89. minutu drugi žuti karton dobio Nikolo Kabijahi.

Sergej Milinković-Savić odigrao je 90 minuta u dresu Lacija, a ovo bi mogla da mu bude poslednja utakmica u Rimu, jer se uveliko priča o njegovom transferu.

Lacio ima 22 pobede i 74 boda na drugom mestu na tabeli, dva više od trećeplasiranog Intera. Lacio je tako završio najuspešniju sezonu u poslednjih 40 godina. Empoli je 14. na tabeli sa 43 boda.

Fudbaleri Kremonezea pobedili su na svom terenu Salernitanu sa 2:0.

Kremoneze je ispao iz lige, pretposlednji je sa 27 bodova, a Salernitana je 15. sa 42 boda.

Inter je ranije tokom dana pobedio Torino sa 1:0.

Ostale utakmice 38. kola biće odigrane u nedelju.

SERIJA A, poslednje kolo

Sasuolo – Fjorentina 1:3 (0:0)

(Berardi 71. penal, ck. Tresoldi 81, ck. Rožerio 87 – Kabral 46, Saponara 79, Gonzales 83)

Torino – Inter 0:1 (0:1)