Fudbaleri Rumunije i Ukrajine sastali su se u ponedeljak u meču grupe E, a srpski susedi su probali da iznenade jačeg rivala.

Igrajte kod nas Fudbalski Fantazi i zabavljajte se uz Euro 2024 i najbolji fudbal na kontinentu.

I uradili su to samo tako! Ukrajinci su u početku pokazali nešto bolju igru, Rumunija se postepeno oslobođala i izlazila napred, a onda servirala hladan tuš Ukrajini.

Ono što je posle desetak minuta nagovestio Florinel Koman šutem sa distance, u san je pretvorio Nikolae Stančiju u 29. minutu.

Greška odbrane Ukrajine, jedan pogrešan pas bio je dovoljan da Denis Man ukrade loptu i prosledi je Stančijuu, a ovaj da ispali loptu kao iz topa sa 21  metra udaljenosti.

Poslao ju je brzinom od 116 kilometara na sat ka mreži Ukrajine i lopta se okretala deset puta u sekundi, pa golman nije mogao da uradi ništa.

Pogodio je sam ćošak gola Andreja Lunjina i postigao jedan od najlepših pogodaka u dosadašnjem toku prvenstva, pa bar do poluvremena obezbedio vođstvo svom timu – 1:0.

BONUS VIDEO: Piksi izašao na teren pred trening Srbije