Fudbaler Portugala Kristijano Ronaldo umalo je postao tragičar svog tima u meču sa Slovenijom u osmini finala Evropskog prvenstva.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Igrajte kod nas Fudbalski Fantazi i zabavljajte se uz Euro 2024 i najbolji fudbal na kontinentu.

Portugalci su prošli u četvrtfinale na megdan Francuskoj posle 0:0 za 120 minuta i penal serije na stadionu u Frankfurtu.

Slovenci su se odlično držali tokom 120 minuta, Benjamin Šeško je u 115. minutu promašio zicer za 1:0, Ronaldo je pre toga promašio više slobodnih udaraca i penal u 105. minutu.

Tako se otišlo u penal seriju, u kojoj je Kristijano šutirao prvi. Pre njega je Josipu Iličiću već odbranio penal golman Portugala Diogo Košta.

Ronaldo je drugi penal na utakmici šutnuo nešto preciznije i pogodio je, a onda se okrenuo navijačima svog tima.

Svestan koliko je mogao da košta svoju reprezentaciju, podigao je ruku ka navijačima, spojio je šake i izvinjavao se.

Njegov tim je na kraju uspeo da slavi zahvaljujući golmanu koji je fantastično branio do kraja i skinuo je penale Jurea Balkoveca i Benjamina Verbiča dok su na drugoj strani svoje šuteve realizovali i Bruno Fernandeš i Bernardo Silva.

BONUS VIDEO: Atmosfera u gradu pred meč Španije i Gruzije