Robert Prosinečki je bio uspešan u svojoj drugoj utakmici na klupi crnogorske reprezentacije.

Ovog puta njegov tim je pobedio Severnu Makedoniju rezultatom 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je Stevan Jovetić u 45. minutu udarcem glavom posle kornera.

Prosinečki je početkom februara ove godine preuzeo reprezentaciju Crne Gore, a u debiju je pobedio Belorusiju, takođe u prijateljskoj utakmici prošlog četvrtka. Golove na tom meču postigli su Adam Marušić i Nikola Krstović.

U odnosu na meč sa Belorusijom, Prosinečki je u prvoj postavio ostavio samo Jovetića. Želeo je da na delu vidi sve raspoložive snage. Makedonci su imali inicijativu, tri nezgodna šuta sa distance, koja su završila pored gola, a u završnici prvog poluvremenu, Crna Gora je povela, a strelac je bio Jovetić.

Crna Gora se sprema za takmičenje u B diviziji Lige nacija. Rivali će biti Island, Vels i Turska, a do velikih iskušenja koja slede, izabranici Roberta Prosinečkog će odigrati još dva kontrolna meča, protiv Gruzije i Belgije.