Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu Lester sa 3:1, u utakmici 27. kola Premijer lige.

Čelsi je poveo golom Bena Čilvela u 11. minutu, a izjednačio je Patson Daka u 39. minuta.

Napadač Čelsija Žoao Feliks postigao je gol u 34. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Novo vođstvo gostujućem timu doneo je Kai Haverc u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Mateo Kovačić pogotkom iz voleja u 78. minutu.

Lester je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Vut Faes u 87. minutu dobio drugi žuti karton.

Čelsi je prekinuo niz bez pobede i posle devetog trijumfa u ligi zauzima 10. mesto na tabeli sa 37 bodova. Lester je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, ukupno 16. u ligi i zauzima 16. mesto na tabeli sa 24 boda i ima bod više od pretposlednjeg Lidsa.

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom terenu u Londonu Notingem Forest sa 3:1.

Totenhem je postigao gol u četvrtom minutu kada je strelac bio Rišarlison, ali je on poništen zbog ofsajda. Domaći su poveli golovima Harija Kejna, u 19. minutu i u 35. minutu iz jedanaesterca, dok je Hjung-Min Son u 69. minutu povećao na tri gola razlike. Konačan rezultat postavio je kapiten gostiju Džo Voral u 81. minutu.

Forest je imao dobru priliku za pogodak u petom minutu nadoknade vremena, ali je Andre Aju promašio jedanaesterac.

Totenhem je četvrti na tabeli sa 48 bodova, a Notingem Forest sa 26 bodova zauzima 14. mesto na tabeli.

U ostalim utakmicama, Everton je na svom terenu golom Dvajta Meknila pobedio Brentford sa 1:0, a Lids je kao domaćin odigrao nerešeno 2:2 sa Brajtonom.