Fudbaleri Milana poraženi su u nedelju uveče na gostovanju Fjorentini rezultatom 2:1 u utakmici sedmog kola Serije A.

Junak trijumfa „ljubičastih“ bio je golman David De Hea, koji je odbranio dva penala fudbalerima Zvezdinog rivala u Ligi šampiona.

Prvo je skinuo udarac Teu Ernandezu u nadoknadi prvog poluvremena, a potom Tamiju Abrahamu u 56. minutu.

I golman Milana Majk Menjon odbranio je penal Mozesu Kenu u 22. minutu. Strelci za Fjorentinu bili su Jasin Adli u 35. i Albert Gudmondson u 73. minutu.

Gol za Milan postigao je Kristijan Pulišić u 60. minutu. Strahinja Pavlović ostao je na klupi Milana, dok Luke Jovića nije bilo u protokolu.

Milan je šesti na tabeli sa 11 bodova, pet manje od lidera Napolija, dok je Fjorentina na 11. poziciji sa bodom manje.

BONUS VIDEO: Gol Bonifejsa za pobedu 4:3