Fudbaleri Slovačke zaustavljeni su u osmini finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj posle poraza od Engleske.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Igrajte kod nas Fudbalski Fantazi i zabavljajte se uz Euro 2024 i najbolji fudbal na kontinentu.

Englezi su sa 2:1 slavili na stadionu u Gelzenkirhenu posle produžetaka pošto je Ivan Šranc dao gol za 1:0 u 25. minutu, a Engleska je preokrenula u završnici utakmice.

Igrao se peti minut nadoknade kada je Džud Belingem pogodio makazice za 1:1, dok je Hari Kejn u prvom minutu produžetka pogodio metu za 2:1.

Slovačka je i nakon toga imala svoju šansu za izjednačenje, a promašio ju je Peter Pekarik.

Igrao se 105. minut kada je Tomas Suslov poslao loptu napred za Roberta Boženika, ovaj vratio Laslu Benesu, a Benes poslao centaršut u peterac za Pekarika.

Peter je sa oko tri metra promašio gol i poslao loptu preko prečke, zbog čega će sigurno žaliti posle ovakvog poraza od „tri lava“.

BONUS VIDEO: Atmosfera u gradu pred meč Španije i Gruzije