Fudbaleri Partizana poraženi su od Crvene zvezde na gostovanju u prvom kolu plej-ofa Superlige Srbije i 173. večitom derbiju sa 3:2, iako su u dva navrata imali prednost.

Nešto slično kao i u prethodnom ligaškom meču, kada je bilo 2:2, Partizan je uspeo da postavi odbranu i da se sjajno brani tokom većeg dela meča.

Ipak, i pored toga protivnik je imao veliki broj šansi i odbrane golmana Miloša Krunića bile su od velike pomoći crno-belima.

Ksander Severina i Samed Baždar su golovima pokazali, da kada žele, koliko mogu da budu važni za ekipu, ali opet je nešto falilo za trijumf.

Ipak, ta defanziva jeste kao mač sa dve oštrice. Jedna greška i džaba ste se branili tokom 90 minuta.

Nesigurnost poslednje linije posebno u momentima tranzicionih napada i krilnih udara Zvezde, bila je upadljiva.

Miloš Krunić – Zamenio je Aleksandra Jovanovića na najbolji način i umalo je postao heroj pošto je bio blizu da odbrani penal i Geloru Kangi, ali i Aleksandru Kataiju. Iako je skrivio prvi penal, nije kriv za takav ishod jer je kiks prethodno napravio Kovačević. Sa nekoliko bravura sprečio je da Zvezda postigne još dva ili tri gola. – 6,5

Aranđel Stojković – Nakon njegovog ubacivanja po desnoj strani na drugu stativu izrodio se gol Baždara za vođstvo Partizana. Solidno je večeras Stojković delovao i u defanzivi, pre nego što ga je u 78. minutu na terenu zamenio Aleksandar Filipović. – 6,5

Bojan Kovačević – Tragičar. Reakcijom u 17. minutu „kumovao“ je penalu Zvezde. Generalno, prilično slaba partija mladog štopera koji je pokazao dosta nesigurnosti na „Marakani“. – 5,5

Crvena Zvezda vs Partizan Foto:Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Svetozar Marković – Odradio je svoj deo posla onako kako se to očekuje od igrača njegovog staža. Polemisaće se o situaciji kod drugog gola kada je završio na zemlji posle duela sa Šerifom, gde su gostujući igrači tražili ofanzivni faul. – 6

Nikola Antić – Da nije skrivio penal, bio bi jedan od najboljih pojedinaca u ekipi. Ipak, ovako je jedan od tragičara. – 5,5

Danijel Ovusu – Pretrčao je mnogo fudbaler iz Gane, ali nije mnogo pokazao na derbiju. Ono što je pre radio Kristijan Belić, to je pokušavao i Ovusu, ali nekoliko grešaka su ga čini se uzdrmale. – 6

Denil Kastiljo – Odradio je defanzivne zadatke na sredini terena i potpuno ugušio Kangu. Za razliku od Ovusua znatno je bio sigurniji na lopti, a njegov prinudni izlazak iz igre dosta je uticao na agresivnost Partizana na sredini terena. – 6,5

Ksander Severina – Postigao je sjajan gol i pokazao koliko može. Bio je prava noćna mora za Rodića i nekoliko puta je prolazio lako sa desnog boka. Pokrenuo je akciju kod prvog gola, pružio je savršen pas Stojkoviću koji je asistirao Baždaru kod pogotka. Holanđanin je bio najveća pretnja odbrani Zvezde, što svojim pasom ka saigračima, pronalaženju najboljih rešenja, što udarciam sa distance. – 7

Gajas Zahid – Zahid je jedan od igrača koji imaju najveći uticaj na igru Partizana, ali večeras ga nismo previše gledali u opasnim situacijama. Piše mu se nova asistencija u derbiju, treća u okršajima sa večitim rivalom, a u 28. minutu je proigrao Goha u situaciji kada je Korejac pogodio stativu. – 6

Jung Džun Goh – Nije se snašao preterano dobro Korejac na večitom derbiju iako je pogodio stativu iz jednog pokušaja. Osim toga, malo smo videli od krilnog napadača crno-belih. – 5,5

Samed Baždar – Ućutkao je kritičare koji su mislili da neće moći da zameni Saldanju. Glazer mu je skinuo prvi udarac, ali kod drugog je već samo gledao loptu koja mu se koprca u mreži. Posustao je Bžadar u nastavku, otud i Saldanjin ulazak umesto njega. – 7

Mateuš Saldanja (od 67. minuta) – Vratio se Brazilac posle dužeg odsustva na teren, ali čini se pre vremena jer nije bio prevelika opasnost po gol Crvene zvezde. Imao je jedno proigravanje za Kalulua koji se u zavrnici nije proslavio, a sigurno da će biti veliko pojačanje za Partizan u nastavku sezone. – 5,5

Mateja Stjepanović (od 67. minuta) – Nije uspeo biser Partizana da se istakne, morao je i on da deluje defanzivno od ulaska u igru pa ćemo na neke nejgove konkretne stvari sačekati do nekog narednog puta. – 5,5

Aldo Kalulu (od 78. minuta) – Definitivno je uneo živost u napadu Partizana, nekoliko puta po desnom krilu je unosio nemir u odbranu Zvezde i ostaje utisak da je Nađ mogao sa Kaluluom da krene od samog starta. – 6

Aleksandar Filipović (od 78. minuta) – Korektno je odradio svoj posao, iako je od njegovog ulaska na teren Partizan primio dva gola. Ipak, oba su pala nakon napada sa suprotne strane terena, koju je pokrivao Nikola Antić. – 6

Birbas Natho (od 88. minuta) – Premalo vremena je proveo na terenu da bi se mogao izvući utisak o njegovom nastupu.