Fudbaleri OFK Beograda su preokretom kao gosti pobedili Napredak rezultatom 3:1, dok je Železničar savladao Spartak 2:0 u mečevima 7. kola Superlige Srbije.

OFK Beograd je savladao Napredak iako su Kruševljani prvi poveli, preko Filipa Krstića u 41. minutu.

Surinamac Gleofilo Vlijter je izjednačio u 61. minutu, a pobedu je „romantičarima“ doneo Aleksandar Paločević u 90. minutu sa penala.

Na dojavu iz VAR sobe, sudija Stefan Jeknić pokazao je na belu tačku, posle igranja rukom u kaznenom prostoru Napretka.

U devetom minutu nadoknade rezervista Slobodan Stanojlović je potvrdio slavlje gostiju posle asistencije Paločevića.

Železničar je savladao Spartak i stigao do četvrte pobede u sezoni. Prvi gol dao je Matija Mitrović u 19. minutu posle asistencije Lazara Romanića, a pobedu je potvrdio Nigerijac Fransis Ezeh posle dodavanja Stefana Pirgića.

U sedmom minutu nadoknade golman Spartaka Aleksandar Vulić odbranio je penal Lazaru Romaniću.

Železničar je treći sa 13 bodova, koliko ima i OFK Beograd, ali za gol slabiju gol razliku.

Po 13 bodova imaju i lider trke Crvena zvezda, ali iz pet utakmica, i Čukarički, koji je odigrao svih sedam mečeva. Napredak je deveti sa osam bodova, Spartak 14. sa pet. Napredak u narednom kolu, posle reprezentativne pauze, gostuje Crvenoj zvezdi, OFK Beograd će u Zaječaru dočekati Partizan.

U narednom kolu Železničar gostuje Vojvodini u Bačkoj Topoli, dok će Spartak u Senti ugostiti IMT.