Fudbaleri Njukasla i Mančester sitija odigrali su u subotu nerešeno 1:1, u meču šestog kola engleske Premijer lige.

Gosti su u prednost došli u 35. minutu. Džek Griliš je posle prodora po levoj strani uputio asistenciju za Joška Gvardiola, koji je driblingom prošao Dena Berna i postigao gol.

Njukasl je do izjednačenja došao u 57. minutu. Aron Gordon je izašao ispred golmana Mančester sitija, Edersona, koji ga je oborio u šesnaestercu.

Gordon je potom bio precizan sa 11 metara.

Mančester siti nije uspeo da dođe do pobede bez Rodrija i Kevina de Brujnea, koji su zbog povrede propustili ovu utakmicu.

„Građani“ su trenutno prvi na tabeli sa 14 bodova.

Njukasl se nalazi na petom mestu sa 11 bodova. Šampion Engleske će u sledećem kolu igrati protiv Fulama, dok će se Njukasl sastati sa Evertonom.