Leeds United i Southampton Foto: Adam Davy/PA via AP

Fudbaleri Sautemptona, čiji je vlasnik Dragan Šolak, savladali su Lids 1:0 u finalu baraža Čempionšipa i ušli u Premijer ligu.

Velikan se tako pobedom u „najskupljoj utakmici na svetu“ vratio u prvi rang engleskog fudbala nakon godinu dana pauze.

Jedini gol postigao je Adam Armstrong na sjajnu asistenciju Vilijama Smalbouna u 24. minutu.

To je bila prva velika prilika za neku od ekipa.

Armstrong je kasnije mogao i do drugog gola u 45. minutu kada je primio pas i izbio sam pred golmana Ilana Melijea, koji mu je sjajno odbranio.

Lids je u drugom poluvremenu krenuo bolje i ofanzivnije, što je bilo i očekivano s obzirom na rezultatski zaostatak.

U 49. minutu je Krajsensio Samervil šutirao, i za dlaku promašio. Sautempton je uzvratio velikom šansom koju nije iskoristio Samjuel Edozi u 68. minutu.

U samoj završnici, Danijel Džejms je promašio dve velike šanse. Najpre u 84. minutu kada je pogodio prečku, a potom mu je Aleks MekKarti odbranio udarac u 92. minutu.

Finala baraža Čempionšipa poznato je kao „najskuplja utakmica na svetu“ zbog velikog novca koje dobija pobednik od nagrada i TV prava za prenose.

Stadion: Vembli

Lids: Melije, Rodon, Ampadu, Firpo, Grej, Kamara, Gruev, Gnonto, Ruter, Samervil, Piro

Sautempton: Mekkarti, Stifens, Bednarek, Voker-Piters, Harvud-Belis, Smalbon, Dauns, Aribo, Bruks, Armstrong, Frejzer

Lids - Sautempton 0:1 (Armstrong 24)