U uzbudljivom revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, Fenerbahče i Lil odigrali su nerešeno 1:1 nakon produžetaka u Istanbulu, ali je francuski tim prošao dalje zahvaljujući ukupnom rezultatu 3:2.

Prvi meč u Francuskoj Lil je dobio 2:1, što im je omogućilo da izbore plasman u plej-of fazu.

Iako je izgledalo da će utakmica u Istanbulu ostati bez golova u 90. minuta, u prvom minutu nadoknade Fenerbahče je došao do vođstva autogolom Diakitea, što je meč odvelo u produžetke.

U dodatnih 30 minuta, situacija se za Fenerbahče poboljšala kada je Mandi iz Lila dobio crveni karton u 109. minutu, ali sve nade domaćih ugašene su kada je Ostervolde igrao rukom u šesnaestercu, što je nakon intervencije VAR-a rezultiralo penalom.

Džonatan Dejvid je bio precizan sa bele tačke u 116. minutu, izjednačio rezultat i osigurao prolaz Lila.

Fenerbahče je imao još jednu šansu u 119. minutu, ali je Tosun pogodio prečku, čime su propustili priliku da izbore plasman. Dušan Tadić je za istanbulski tim odigrao 85 minuta, ali nije uspeo da doprinese preokretu.

Lil će se u plej-of fazi kvalifikacija za Ligu šampiona suočiti s boljim iz dvomeča između Slavije iz Praga i Sent Žiloa.