Kakav meč...

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na gostovanju Rajo Valjekano sa 7:0 u utakmici trećeg kola španske Primere.

Atletiko je u vođstvo doveo Antoan Grizman u drugom minutu, da bi zatim usledili golovi Memfisa Depaja u 16. i Nahuela Moline u 36. minutu.

Madridski tim je u drugom poluvremenu postigao četiri pogotka, a u strelce su se upisali Alvaro Morata u 73. i 84. minutu, Anhel Korea u 79. i Markos Ljorente u 86. minutu.

Ovo je najubedljivija pobeda Atletika na gostovanju otkako se takmiče u Primeri, a sedam golova na gostovanju su poslednji put postigli u sezoni 1947/48.

Atletiko Madrid je na drugom mestu Primere sa sedam bodova, dok je Rajo Valjekano posle dve startne pobede zabeležio prvi poraz i nalazi se na osmom mestu.

U sledećem kolu Atletiko Madrid dočekuje Sevilju, a Rajo Valjekano gostuje Betisu.

Primera, 3. kolo

Selta – Real 0:1 (0:1)

(Belingem 81)

Kadiz – Almerija 1:1 (0:0)

(Ernandez 59 – Kaiki 90+5)

Granada – Majorka 3:2 (1:1)

(Rubio 12, Zaragosa 46, Uzuni 70 (penal) – Prats 38, Košta 87)

Sevilja – Đirona 1:2 (1:1)

(Gudelj 45+2 – Erera 16, Garsia 56)

Viljareal – Barselona 3:4 (2:2)

(Fojt 26, Serlot 40, Baena 50 – Gavi 12, De Jong 15, Tores 68, Levandovski 71)

Valensija – Osasuna 1:2 (0:1)

(Duro 80 – Oroz 24. penal, Vidal 90+5)

Atletik Bilbao – Betis 4:2 (3:2)

(Vesga 30. penal, 45. penal, Guruzeta 45+7, Unai Gomez 84 – Vilijan Žoze 2, Isko 10)

Hetafe – Alaves 1:0 (0:0)