Fudbaleri Turske pobedili su Austriju sa 2:1 u meču osmine finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Pokazali su da mogu da zaustave sjajan napad Austrije koji je do sada funkcionisao odlično i išao uvek na gol više.

Dvojica igrača su potpuno bacila u očaj igrače Austrije, najpre Merih Demiral, a onda i golman Mert Gunok.

Prvi je pokupio sve što je mogao u svojoj odbrani, a onda na drugoj strani postigao dva gola iz prekida u 57. sekundi utakmice i 59. minutu meča.

Drugi se u finišu pretvorio u junaka pošto je izveo potez vredan divljenja doslovno u poslednjoj sekundi utakmice.

Igrao se četvrti minut nadoknade, Austrijanci su bili u napadu i lopta je sa leve strane poletela idealno ka petercu gde je bio Kristof Baumgartner.

Pobegao je Baumgartner defanzivcu Turske Ferdiju Kadiogluu i ostao sam na udarcu glavom za 2:2.

Umesto da čist zicer pretvori u rutinski gol, u poslednjem sekundu nadoknade Mert Gunok se bacio udesno i odbranio fantastično.

Sačuvao je svoju mrežu i odveo svoj tim u četvrtfinale, mada je Demiralu na kraju pripalo priznanje za igrača utakmice.

BONUS VIDEO: Navijači i atmosfera pred meč Francuska – Belgija