Fudbalski klub Crvena zvezda kompletirao je zgradu koju je srpski šampion počeo da gradi pre nekoliko godina.
Crveno-beli su odmah na stadion „Rajko Mitić“ praktično „naslonili“ novi centar svojih aktivnosti jer je na 800 kvadrata nove zgrade sada otvoren i mediko blok.
On je jedan od tri dela uz modernu teretanu i kancelarije za stručni štab i trenere prvog tima.
Zvezdan Terzić, generalni direktor Zvezde kaže da je projekat, gde mediko blok zauzima oko 350 kvadrata, koštao klub oko 1,6 miliona evra.
Veći deo uloženog novca otišao je na građevinske radove, a ostalo na opremu za koju u Zvezdi kažu da je najnovije generacije.
Iz Ljutice Bogdana su pokazali i kako izgleda unutrašnjost objekta gde će igrači na raspolaganju imati više različitih tipova aparata i terapija.
„Radili smo mnogo na planu infrastrukture. Ovaj teren ispred mediko bloka je urađen ovog leta i to je najnovija generacija fudbalskog igrališta sa veštačkom travom. Retko se na njemu igra, najviše ga koristi naša ‘elitna’ grupa, dok ga prvi tim koristi samo kada njihove terene treba sačuvati. Ovaj teren je koštao oko 180 hiljada evra. Novi infrastrukturni objekat je izgrađen od temelja i ima oko 800 kvadratnih metara. Podeljen je na tri dela, od kojih je prvi mediko blok, drugi je teretana i treći je sprat sa kancelarijama za trenere prvog tima. Samo ulaganje u ovaj deo infrastrukture našeg kluba je koštao oko 1,6 miliona evra, 1,1 milion u građevinske radove i oko pola miliona evra u opremu najsavremenije generacije. Mediko blok smo dugo radili i zaista nas je skupo koštao jer je oprema najnovije generacije“, kazao je Terzić, a preneo sajt kluba.
Precizirao je i od čega se sastoji novootvoreni deo kompletirane zgrade koja će godinama da služi Zvezdi.
„Čitav ovaj donji deo se sastoji iz tri sektora. Dakle imamo deo za rehabilitaciju, deo sa krio komorom i spa centar sa hidromasažerima i vodenim biciklima. Prvi deo služi za fizikalnu terapiju, koju kontroliše fizioterapeutski tim Crvene zvezde koji predvodi Nenad Kovačević. Drugi deo poseduje čizme za masaže i krio komoru, te takođe služi za oporavak i detoksikaciju naših fudbalera kada dođe do zamora mišića. Krio komora funkcioniše na minus 130 do minus 190 stepeni, te igrač ulazi u nju sa čizmama na tri minuta i tako ubrzava oporavak“, ispričao je Terzić.
BONUS VIDEO: Gol Olimpijakosa za 3:1