Euro 2024 Srbija vs Danska Foto:Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Srbije sastali su se u nedelju uveče sa Danskom u drugom meču u diviziji A Lige nacija.

Na Parkenu u Kopenhagenu se igrači Srbije nisu proveli najbolje tokom prvih sat vremena utakmice jer su u tom periodu primili dva gola.

Prvi je dao Albert Granbek u 36. minutu posle asistencije Jusufa Poulsena, a drugi sam Poulsen, makazicama posle sata igre.

Srbija nije bila ubojita, niti je igrala hrabro kao u prvom poluvremenu protiv Španije dok su Danci svoje šanse koristili.

„Orlovi“ su tek nakon drugog primljenog gola stvorili šansu u kojoj je Saša Lukić morao bolje da reaguje.

Vezista Fulama je prvo bio ispred Poulsena i nije uspeo da uhvati loptu koja je legla na nogu za makazice i gol Danaca, a koji minut kasnije propustio je lepu šansu da vrati nadu bar u remi.

Lopta je poletela sa strane, Pavlović je krenuo glavom i ona ga je preletela. Lukić je bio tačno na pet, šest metara u sredini, imao je skoro otvoren šut ka golu i nije se snašao.

Da je to iskoristio, možda bi „zakuvao“ meč koji su Danci na kraju dobili sa 2:0, pa je Srbija pretrpela prvi poraz posle dva meča.

BONUS VIDEO: Dušan Tadić – prvi gol u sezoni 2024-25