Fudbaleri Srbije i Španije sastali su se u četvrtak uveče u meču divizije A u Ligi nacija u Beogradu.

Zbog toga bi se možda očekivalo da neki momci poput Luke Jovića treba da se tu snađu bolje od ostalih, ali to nije bio slučaj u 34. minutu.

Upravo je Jović, nekadašnji prvotimac Crvene zvezde, promašio zicer protiv aktuelnog šampiona Evrope na stadionu koji doživljava kao svoju kuću.

Andrija Živković je sjajno proigrao Jovića fantastičnim dodavanjem kroz odbranu Španije, a Luka se propisno obrukao.

Imao je zicer kakvom se možda ni sam nije nadao, što zbog imena i reputacije protivnika, što zbog činjenice da je bio na granici ofsajda.

Izašao je sam ispred Davida Raje, mogao je da bira gde će da mu gađa u gol i ciljao je pored stative.

Ova šansa je bila ujedno najbolja za obe ekipe u prvom poluvremenu utakmice u kom je posle 46 minuta fudbala bilo 0:0.

Meč na stadionu „Rajko Mitić“ prvi je za obe nacionalne selekcije posle Evropskog prvenstva u Nemačkoj, na kom je Srbija ispala u grupi, a Španija otišla do finala i osvojila titulu evropskog prvaka.

BONUS VIDEO: Dušan Tadić – prvi gol u sezoni 2024-25