Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena spektakularnom pobedom protiv Borusije u Menhengladbahu rezultatom 3:2 započeli su odbranu titule u Bundesligi.

Šampion je poveo sjajnim golom Granita Džake u 12. minutu, da bi na 2:0 povisio Florijan Virc u 38. minutu.

Borusija je u nastavku preko Nika Elvedija u 59. i Tima Klajndista u 85. minutu došla do izjednačenja.

Ipak, u 101. minutu nakon VAR penala Virc je prvo promašio, ali nakon „odbitka“ pogodio za pobedu.

Sudija je dobio signal iz VAR sobe nakon što je akcija uveliko nastavljena i posle gledanja odlučio da je penal. Posebno je razbesneo sve na stadionu kada je krenuo ka terenu, a onda se još jednom preko ramena okrenuo što je samo signaliziralo da ni sam nije bio toliko siguran, ali je ipak odlučio da dosudi najstrožu kaznu.

Delovalo je da je bio u pravu, ali je čitava scena i način na koji je do penala došlo u delikatnom trenutku meča izazvalo bes svih na stadionu pa će se dugo pričati o ovoj odluci.