Fudbalska reprezentacija Gruzije nije uspela da pobedi Češku u drugom meču u grupi F, a imala je šansu iz reda onih koje se ne promašuju.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Igrajte kod nas Fudbalski Fantazi i zabavljajte se uz Euro 2024 i najbolji fudbal na kontinentu.

Meč je završen 1:1, ali Gruzini imaju za čime da žale, iako slave prvi osvojeni bod na Evropskim prvenstvima.

Međutim, mogli su istovremeno da upišu i prve bodove i prvu pobedu da je Saba Lobžanidze bio malo pribraniji u petom minutu sudijske nadoknade.

Česi su napadali i navirali tokom prvog poluvremena, stvarali su šanse, a onda je Gruzija dala gol u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Strelac je bio Georgi Mikautadze s penala, dok su Česi poravnali rezultat udarcem Patrika Šika u 59. minutu.

Kada se došlo do napete završnice Gruzija je imala šansu i kontru tri na jedan gde je Lobžanidze bio s kraja desno.

Dobio je loptu, izašao sam ispred golmana Jindriha Staneka i onda se valjda uplašio trenutka.

Mogao je da bira gde će da šutira, gađao je nekontrolisano preko gola i time u poslednjim sekundama propustio veliku šansu da postane junak.

Zbog toga se ovaj promašaj često na internetu spominje kao najgori na prvenstvu, mada je bilo i onih težih u režiji Antoana Grizmana samo dan ranije.

Bilo kako bilo, Lobžanidze će teško zaspati u subotu na nedelju kada zna kakvu je šansu prokockao. Uostalom, njegova reakcija i izraz lica sve govore.

Da ironija bude još veća, pre manje od mesec dana je golčinom sa veće distance i daleko teže pozicije uspeo da u MLS ligi zapanji Iner Majami i Lea Mesija.

Okolnosti su sada bile drugačije, pritisak je bio veći na Evropskom prvenstvu i Lobžanidze nije uspeo da se proslavi i u dresu nacionalnog tima.

Gruzija sada ima jedan bod, koliko ima i Češka. Gruzini će poslednji meč u grupi igrati protiv Portugala, a Česi protiv Turaka.

BONUS VIDEO: Fudbal EURO 2024 – reprezentacija Srbije trening posle Slovenije